Hľadáte vhodný darček ?

 

Vyberte si z našej bohatej ponuky darčekových poukazov!

 

 

 

 

 

 

 

Klasické a špeciálne masáže

 CENNÍK TU

 

 Klasická masáž

Klasická masáž je jedna z najviac využívaných masáží.
Masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Čo je však najdôležitejšie - celkovo sa budete cítiť lepšie, pretože masáž pôsobí nielen na telo, ale aj na psychiku. Hmaty klasickej masáže udržiavajú svaly v dobrej kondícii, z kĺbov pomáhajú odvádzať usadené soli, celkovo majú blahodárny vplyv na naše zdravie. Klasická masáž je najefektívnejšia zo všetkých druhov masáží. 


Športová masáž 

Športová masáž je druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby, ktoré podávajú náročné fyzické výkony. Robí sa pred alebo po športovom výkone.

Aplikuje sa ako u zdravých výkonných športovcov, tak aj u rekreačných športovcov ako bežný doplnok ich prípravy. Ovplyvňuje celkovú zdatnosť, výkonnosť a odolnosť športovcov. Udržiava dobrú fyzickú a psychickú kondíciu, skracuje regeneráciu svalov po aktívnom výkone a odstraňuje únavu po fyzickej záťaži. Vhodná pre klientelu s aktívnou svalovinou. Väčšinou sa pri športovej masáži používajú masážne emulzie, alebo liehové prípravky, tzv. športovky. Športová masáž umožňuje nepomerne rýchlejší spôsob zotavenia unavených svalov ako pomocou iných relaxačných metód. Pomocou masáže sa dá upravovať celkové vegetatívne ladenie organizmu, zlepšovať prekrvenie organizmu a stimulovať nervovú sústavu. 

 

Aromatická masáž 

Táto masáž je naša špecialita. Masáž zakaždým vyvoláva príjemný pocit energetického naplnenia, prináša absolútny kľud, zároveň uvoľňuje dušu a telo. Vyvážené zlúčenie rôznych techník masáže, striedanie jemných a silnejších dotykov, postupný prechod a zmena rytmu, použitie vibračných a preťahovacích metód robia túto masáž efektívnym nástrojom na prebudenie často spomalených funkcií lymfatického a krvného systému ľudí s malou pohyblivou aktivitou. Vzhľadom k tomu, že táto masáž z väčšiny sa vykonáva pomalými a jemnými pohybmi, je masáž nielen čistiaca a posilňujúca, ale predovšetkým masáž hlboko relaxačná a teda veľmi príjemná. Pri tejto masáži sa používajú príjemné vône prírodných olejov, či už olivových alebo slnečnicových zmiešané s esenciálnymi 100% prírodnými olejmi ako napríklad Ylang Ylang, santalové drevo, jazmín, ruža, levanduľa, eukalyptus a iné. Nechajte sa hýčkať dotykmi a vôňou. 

 

Reflexná masáž chodidiel 

Reflexná masáž chodidiel je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh.

 

Mäkké techniky

Mäkké techniky je odborná fyzioterapeutická metóda na cielené uvoľnenie zatuhnutých svalových vlákien a fascii. Špeciálna liečebná masáž na uvoľnenie svalstva a odstránenie napätia v tkanivách. Hlavnou funkciou mäkkých techník je odstraňovanie svalových bolestí a zvýšeného napätia, uvoľňovanie šliach a jaziev, práca s triggerpoints. Tieto techniky sú veľmi účinné hlavne pri odstraňovaní migrén a bolestiach hlavy, ktoré sú často spôsobené blokádami v oblasti krčnej chrbtice. Uvoľnením krčnej chrbtice napomáhame aj zlepšiť látkovú výmenu, zlepšiť zrak a zmierniť tlak v očnom pozadí.

 

 Medová detoxikačná masáž 

Pri tejto masáži sa používa výlučne iba prírodný med, najlepšie horský, lesný. Medová masáž je stará a osvedčená liečiteľská metóda, ktorá využíva výborné liečivé účinky medu. Pomocou tzv.„pumpovacích“ pohybov rukou sa z tela odstraňujú usadeniny, ktoré sa počas života nahromadili v tkanivách (z potravín, liekov, okolitého prostredia) a telo sa ich nevie zbaviť vlastnými vylučovacími orgánmi. Počas masáže sa toxíny vyplavujú na kožu a podobajú sa žuvačkovej hmote. Medová masáž silne oživuje celý organizmus a obnovuje prírodnú detoxikačnú schopnosť tela. Medová masáž je stará a osvedčená liečiteľská metóda, ktorá využíva výborné liečivé účinky medu. Po medovej masáži sa človek cíti uvoľnený a zrelaxovaný. Viete, že na jeden pohárik medu treba šťavu z dva a pol milióna kvetov? :-)

 

Detoxikáčná celotelová masáž medovým olejom 

 Doprajte si 60 minút relaxu pri masáži s medovým olejom.

Počas masáže vdychujeme vôňu medu, ktorý blahodárne pôsobí na naše zmysly. Zároveň nás zbavuje toxínov, škodlivých látok a napätia. Vďaka medu a kolagénu sa kožným bunkám dostáva potrebná energia, čím sa znižuje tvorba vrások. Pokožka zostáva jemná, pružná a hladká.    V priebehu života sa v našom tele hromadia rôzne usadeniny ( z liekov, z potravín, zo životného prostredia ). Masáž medovým olejom Vám pomôže zbaviť sa týchto nahromadených toxínov.  Masáž vhodná na jar a jeseň na posilneniie imunity a detoxikáciu.

 

Rašelinový zábal

Rašelinový zábal sa používa prikladaním na postihnuté miesta a prikryje sa teplou poduškou zohriatou na teplotu do 60°C. Tepelná zotrvačnosť je niekoľkokrát väčšia ako pri vode. Tieto zábaly sa doručujú používať pri svalových preťaženiach, na celkové uvoľnenie svalstva, pôsobia aj pri poruchách látkovej výmeny a pri poruchách pohybového ústrojenstva. Rašelina je podávaná v polopriepustných, membránových igelitových vreckách, ktoré sú určené na jednorázové použitie. Z vonkajšej nepriepustnej strany sa na vrecko s rašelinou priloží zohriaty nosič tepla, ktorý rašelinu postupne prehrieva až na požadovanú teplotu 44 stupňov Celzia na tele pacienta. Zábal zlepšuje prekrvenie, činnosť svalstva, podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov a posilňuje imunitu. Rašelinový zábal je nevhodný pre pacientov s ochoreniami srdca a ciev, po mozgových príhodách a po onkologických operáciách.

 

Antistresová masáž nahriatym  čokoládovým olejom so sladkou mandľou a kofeinom

V dnešnej dobe asi každý zažíva každodenný stres, ktorý má negatívne následky na náš organizmus. Práve táto masáž vám pomôže uchrániť sa od týchto následkov a zároveň dopriať vášmu telu maximálny oddych a pohodu. Táto špeciálna masáž je vhodná najmä pre odbúranie stresových faktorov, ale používa sa aj ako vysoko relaxacný zážitok vo vybraných wellness centrách. Energetický čokoládový masážny olej a rastlinný extrakt kofeinu stimuluje nervovú sústavu a pozitívne vplýva na zvýšenie celkovej energie organinizmu a na urýchlenie metabolizmu. Olej zo sladkých mandlí hydratuje a tonizuje pokožku. Antistresovú masáž s touto špeciálnou olejovou esenciou odporúčame pre všetky typy pokožky, nakoľko aktívne odstraňuje vrásky. Masáž má ukľudňujúci a antidepresívny účinok, poskytuje príjemný zážitok pre telo aj dušu.

 

 Manuálna lymfodrenáž čiastková alebo celotelová

Táto špeciálna masáž vás zbaví prebytočnej vody, v dôsledku čoho vám odpuchnú nohy, ruky, vačky pod očami a podobne. Lymfatická masáž odplaví zvyšky látkovej premeny, detoxikuje organizmus a tým zvýši vašu imunitu a urýchli regeneráciu celého tela. Manuálna lymfodrenáž pomáha vyhladiť čerstvé jazvy, upokojiť reumatické bolestí a artrózy (ochorenia kĺbov). Rovnako zbaví vaše telo napätia, uvoľní dýchacie cesty, zlepší stav vnútorných orgánov. Je vhodná po operáciách, úrazoch a účinne odstraňuje opuchy dolných a horných končatín po ožarovaní. Pravidelnou aplikáciou spojenou s cvičením spôsobí úbytok tukových buniek – zníži celulitídu. Rýchlejšie vás zotaví po fyzickej záťaži, turistike, športe. Zvýši vašu kondíciu o 10 až 15%. Je vhodná aj pre výkonných športovcov. Lymfatická masáž je vhodná aj pre ľudí, ktorí majú kŕčové žily.
 

 

 Peelingová masáž  + olejová celotelová masáž

Dokonalá očista pokožky s najkvalitnejšími prírodnými produktami ako je peeling z morských rias a BIO kokosový olej.Táto procedúra dodá Vašej pokožke nezameniteľnú hebkosť a  sviežosť. pri masáži sa aplikujú jemné hmaty zamerané na celkovú očistu tela. Peelingovou masážou dosiahneme odstránenie odumretých povrchových vrstiev pokožky a odkrytie spodnejšej vrstvy kože, ktorá je mladšia a viac súdržná, čo má za následok celkové omladenie. Peelingová masáž zbavuje póry od odumretých buniek a vyhladzuje pokožku, dôkladne vyčistí, vyhladí a zaistí jej svieži vzhľad.

Vhodná aj počas leta a slnenia, kokosový olej má regeneračné až zázračné schopnosti na opálenú pokožku.

 

 

 Anticelulitídna masáž účinným škoricovým gélom 

Pri tejto masáži pôsobíme rukami miernym tlakom na dolné končatiny a sedacie svalstvo. Špeciálnou technikou, hmatmi spolu s masážnym gélom  prispievame k spevneniu pokožky a po viacnásobnom opakovaní aj viditeľným zlepšením problémových partií. Táto masáž je našou špecialitou a je veľmi príjemná. Škoricová silica spôsobuje lokálne prehriatie pokožky, rozšírenie ciev a tým spôsobuje odbúravanie tuku v koži (napomáha tak regulovať vlastnosti kožného tukového tkaniva). Používa sa najčastejšie v miestach výskytu celulitídy. Po masáži sa odporúča určené partie tela precvičiť, čím znásobíme účinok škoricovej silice a tým urýchlime odbúravanie tukov.. Všetky zložky majú vynikajúce antioxidačné i anticelulitídové účinky.
Odporúča sa na ošetrenie strií.

 

Uvoľňujúca masáž chrbta a šije levanduľovým olejom 

Pôsobenie tejto masáže prináša človeku uvoľnenie, odstraňuje únavu, svalové kŕče, preťaženosť, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov.

Levanduľa uvoľňuje napäté svaly regeneruje pokožku pôsobí proti bolestiam hlavy a ukľudní telo i dušu. Podporuje krvný obeh a tým aj zásobu buniek kyslíkom. Hydratuje a napína pokožku, spomaľuje starnutie buniek. Ukľudňuje od stresu a  navráti celkovú harmóniu a dobrú náladu..

 

 

Všetky druhy masáží je možné darovať formou darčekovej poukážky:  DARČEK

 

Anticelulitídna masáž 20 €

 

 

 

Peelingová masáž 40 €