Klasické a špeciálne masáže

 

Klasická masáž              

Klasická masáž je jedna z najviac využívaných masáží.
Masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Čo je však najdôležitejšie - celkovo sa budete cítiť lepšie, pretože masáž pôsobí nielen na telo, ale aj na psychiku. Hmaty klasickej masáže udržiavajú svaly v dobrej kondícii, z kĺbov pomáhajú odvádzať usadené soli, celkovo majú blahodárny vplyv na naše zdravie. Klasická masáž je najefektívnejšia zo všetkých druhov masáží. 


Športová masáž  

Športová masáž je druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby, ktoré podávajú náročné fyzické výkony. Robí sa pred alebo po športovom výkone.

Aplikuje sa ako u zdravých výkonných športovcov, tak aj u rekreačných športovcov ako bežný doplnok ich prípravy. Ovplyvňuje celkovú zdatnosť, výkonnosť a odolnosť športovcov. Udržiava dobrú fyzickú a psychickú kondíciu, skracuje regeneráciu svalov po aktívnom výkone a odstraňuje únavu po fyzickej záťaži. Vhodná pre klientelu s aktívnou svalovinou. Väčšinou sa pri športovej masáži používajú masážne emulzie, alebo liehové prípravky, tzv. športovky. Športová masáž umožňuje nepomerne rýchlejší spôsob zotavenia unavených svalov ako pomocou iných relaxačných metód. Pomocou masáže sa dá upravovať celkové vegetatívne ladenie organizmu, zlepšovať prekrvenie organizmu a stimulovať nervovú sústavu. 

  

  Medová detoxikačná masáž  

medová detoxikačná masáž

Pri tejto masáži sa používa výlučne iba prírodný med, najlepšie horský, lesný. Medová masáž je stará a osvedčená liečiteľská metóda, ktorá využíva výborné liečivé účinky medu. Pomocou tzv.„pumpovacích“ pohybov rukou sa z tela odstraňujú usadeniny, ktoré sa počas života nahromadili v tkanivách (z potravín, liekov, okolitého prostredia) a telo sa ich nevie zbaviť vlastnými vylučovacími orgánmi. Počas masáže sa toxíny vyplavujú na kožu a podobajú sa žuvačkovej hmote. Medová masáž silne oživuje celý organizmus a obnovuje prírodnú detoxikačnú schopnosť tela. Medová masáž je stará a osvedčená liečiteľská metóda, ktorá využíva výborné liečivé účinky medu. Po medovej masáži sa človek cíti uvoľnený a zrelaxovaný. Viete, že na jeden pohárik medu treba šťavu z dva a pol milióna kvetov? :-)

 

Antistresová masáž nahriatym  čokoládovým olejom so sladkou mandľou a kofeínom 

V dnešnej dobe asi každý zažíva každodenný stres, ktorý má negatívne následky na náš organizmus. Práve táto masáž vám pomôže uchrániť sa od týchto následkov a zároveň dopriať vášmu telu maximálny oddych a pohodu. Táto špeciálna masáž je vhodná najmä pre odbúranie stresových faktorov, ale používa sa aj ako vysoko relaxačný zážitok vo vybraných wellness centrách. Energetický čokoládový masážny olej a rastlinný extrakt kofeínu stimuluje nervovú sústavu a pozitívne vplýva na zvýšenie celkovej energie organizmu a na urýchlenie metabolizmu. Olej zo sladkých mandlí hydratuje a tonizuje pokožku. Antistresovú masáž s touto špeciálnou olejovou esenciou odporúčame pre všetky typy pokožky, nakoľko aktívne odstraňuje vrásky. Masáž má ukľudňujúci a antidepresívny účinok, poskytuje príjemný zážitok pre telo aj dušu.

 

  

  Beauty crystal-Peelingová masáž  + olejová celotelová masáž

Dokonalá očista pokožky s najkvalitnejšími prírodnými produktami ako je peeling z morských rias a BIO kokosový olej. Táto procedúra dodá Vašej pokožke nezameniteľnú hebkosť a  sviežosť. pri masáži sa aplikujú jemné hmaty zamerané na celkovú očistu tela. Peelingovou masážou dosiahneme odstránenie odumretých povrchových vrstiev pokožky a odkrytie spodnejšej vrstvy kože, ktorá je mladšia a viac súdržná, čo má za následok celkové omladenie. Peelingová masáž zbavuje póry od odumretých buniek a vyhladzuje pokožku, dôkladne vyčistí, vyhladí a zaistí jej svieži vzhľad.

Vhodná aj počas leta a slnenia, kokosový olej má regeneračné až zázračné schopnosti na opálenú pokožku.

 

 Anticelulitídna masáž nôh a sedacieho svalstva pomarančovo zázvorovým olejom

Masáž začína peelingom stehien, sedacieho svalstva, prípadne brucha.

Pri tejto masáži pôsobíme rukami miernym zvyšujúcim tlakom na stehná a sedacie svalstvo. Špeciálnou technikou, hmatmi spolu s olejom  prispievame k spevneniu pokožky a po viacnásobnom opakovaní aj viditeľným zlepšením problémových partií. Táto masáž je našou špecialitou a je veľmi príjemná. Zázvor spôsobuje lokálne prehriatie pokožky, rozšírenie ciev a tým podporuje odbúravanie tuku v koži (napomáha tak regulovať vlastnosti kožného tukového tkaniva). Používa sa najčastejšie v miestach výskytu celulitídy. Po masáži sa odporúča určené partie tela precvičiť. Všetky zložky majú vynikajúce antioxidačné i anticelulitídové účinky.
Odporúča sa na ošetrenie strií.

 

Uvoľňujúca masáž chrbta a šije levanduľovým olejom

Pôsobenie tejto masáže prináša človeku uvoľnenie, odstraňuje únavu, svalové kŕče, preťaženosť, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Masíruje sa špeciálnymi hmatny chrbát, šija, ramená, krk a levanduľový olej blahodárne pôsobí na svalstvo, stuhnutú šiju a výrazne zmierňuje bolesti v oblasti krčnej chrbtice a hlavy

Levanduľa uvoľňuje napäté svaly regeneruje pokožku pôsobí proti bolestiam hlavy a ukľudní telo i dušu. Podporuje krvný obeh a tým aj zásobu buniek kyslíkom. Hydratuje a napína pokožku, spomaľuje starnutie buniek. Ukľudňuje od stresu a  navráti celkovú harmóniu a dobrú náladu..

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti